Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare CIM

Buna ziua.
Intrebare>
Pot schimba durata unui CIM din netermenata in determinata, printr un act aditional???
E legal??? Este prevazuta undeva aceasta speta??

Multumesc.
e legal sa schimbi din determinata in nedeterminata, deci, pe cale de consecinta, ar trebui sa fie legala si viceversa
este legal, insa salariatul doreste acest lucru? actul aditional presupune acordul partilor.