Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... executor judecatoresc
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

executor judecatoresc

Am castigat un proces care implica drepturi banesti, firma nu vrea sa mi le achite. Apelez la un executor judecatoresc, cheltuielile vor fi platite de mine si le decontez de la firma sau vor fi suportate in intregime de mine?
firma care datoreaza o sa achite si factura la executorul judecatoresc:D
Toate cheltuielile le puteţi recupera prin executor, şi cele rezultate din judecată precum şi cele de executare. Problema este ca debitorul să aibă bunuri.
Si executorul sa fie de buna credinta, va poate amagi la un moment dat cu un raport ca a incercat sa recupereze dar n-a avut ce si atunci dvs. ramaneti cu onorariu platit si cu drepturile nerecuperate dar poate aveti sanse, nu vreau sa va descurajez dar se intampla si astfel de cazuri.