Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu compensator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu compensator

Buna ziua,

Eu am fost concediata pe data de 19 mai 2010 prin restructurarea postului iar pe data de 16 iunie s-a incheiat preavizul de 20 zile lucratoare. In urma concedierii am obtinut un salariu compensator care mi se va vira in cont la lichidare, aceasta fiind pe data de 10 iulie. Am aflat ca salariile compensatorii vor fi imozitate si as vrea sa stiu daca legea se va aplica pentru angajatii disponibilizati incepand cu 1 iulie sau pentru toate platile compensatorii efectuate dupa data de 1 iulie indiferent daca angajatul a fost concediat inainte de 1 iulie.
Salariile compensatorii acordate pentru concedierile individuale se impozitau si inainte ...