Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

Aş dori să ştiu dacă se aplică insolvenţa si persoanelor fizice,sau doar celor juridice.Asta pentru că un pensionar cu 2 credite (unul ca girant,titularul nu mai plăteşte), la banca si cu pensia acum diminuată cu 15%,nu mai poate plăti ratele lunare.Aştept de la toţi cei care citesc acest mesaj sfaturi.Mulţumesc.
Falimentul persoanelor fizice inca nu exista !