avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

Aş dori să ştiu dacă se aplică insolvenţa si persoanelor fizice,sau doar celor juridice.Asta pentru că un pensionar cu 2 credite (unul ca girant,titularul nu mai plăteşte), la banca si cu pensia acum diminuată cu 15%,nu mai poate plăti ratele lunare.Aştept de la toţi cei care citesc acest mesaj sfaturi.Mulţumesc.
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 18:52, 21 Iunie 2010
Falimentul persoanelor fizice inca nu exista !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire contract de credit. konig konig Am o nelamurire: in mai 2009 tatal meu, care avea 79 ani, a contractat un imprumut la o banca cu doi giranti, tot pensiunari, pe 3 ani, adica pana in iunie ... (vezi toată discuția)
Titular credit decedat, girantul continua sa plateasca marr marr Buna ziua. Va schitez urmatoarea situatie: X ia credit bancar fara sa returneze o mare parte de banii respectivi. In timp se ajunge la executie silita. Din ... (vezi toată discuția)
Credit la banca nico71 nico71 Buna ziua,am un credit la CEC BANK de un an si jumatate aproximativ,in val 16.000 lei noi,din care am achitat aproximativ un an mai precis pana in octombrie ... (vezi toată discuția)