Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conditii concediu paternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conditii concediu paternitate

In ce conditii poate un tata sa intre in concediu de paternitate. Am inteles ca acest concediu nu este acelasi cu cel pentru ingrijire copil. Dar pentru ingrijire copil ?

multumesc
Am pus intrebarea gresit. Ma gandeam la cele 12 luni (minime).
Nu am mai avut gravizi !:D de multa vreme....ma scuzati...am vrut sa fiu sigura...si era urgent.

Multumesc