Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... politia concediilor medicale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

politia concediilor medicale

Va rog, cine imi poate spune, unde trebuie sa ma adresez pt a verifica veridicitatea unui concediu medical, al unui angajat, pe care il banuiesc ca si-a luat concediu medical fara sa fie bolnav de ceva. As vrea sa uzez de noua lege care imi permite sa verific situatia si nu stiu cum trebuie sa procedez, ma puteti sfatui/ indruma?
Multumesc frumos, pt timpul acordat!
Pentru a va lamuri mai bine, cititi art.I punctul 15 din OUG 36/2010, in care este specificat ca va puteti deplasa la domiciliul celui aflat in concediu medical, in vederea verificarii, insotit de organele de politie, daca este cazul.