Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit

Pentru un jurist, in baza uni contract civil de prestari serviii, impozitarea se face cu retinere la sursa in cota de 16% sau de 10%?
10%
Ce argumente ai, pentru ca in codul fiscal, art.53 scrie altceva?