Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate Ong , la 30 iunie ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate Ong , la 30 iunie ?

Va rog explicati ,daca pt un ong nou infiintat ,trebuie sa depunem ceva ( ce ? ) la adm. financiara , la 30 iunie. avem cateva cheltuieli cu infiintare asociatiei .
va dorim succes in activitatea dvs tuturor

ROCAR:D
Trebuie depuse urmatoarele:

D300, daca este inregistrat ca platitor de TVA, lunar sau trimestrial;

D100 semestrial daca are angajati;

D100 lunar daca plateste alte venituri;

D101;

Bilant anual (nu si semestrial)