Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratie profit 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratie profit 2010

Pentru un ong care are si activitate economica, ce declaratie fiscala trebuie depusa pentru anul 2010 (ong-ul e infiintat in august 2010) si pana cand? 25 ianuarie sau februarie?

Multumesc
Trebuie depuse urmatoarele:

D300, daca este inregistrat ca platitor de TVA, lunar sau trimestrial;
D100 semestrial daca are angajati;
D100 lunar daca plateste alte venituri;
D101;
Bilant anual (nu si semestrial)

Multumim!