Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

astept raspunsul dvs
Daca puneti intrebarea!
ati inceput raspunsul in alt topic si ati deschis un altul in care asteptati raspunsul???:-/
Nu aveti de ce sa va faceti griji.
Raspunsul este ca totul e OK.
A gresit si a scris in alt topic ce dorea sa afle!Am intrat pe adresa si am vazut ce a mai scris.........
Raspuns:

Trebuie deschisa o actiune in care sa cereti reducerea pensiei alimentare pentru primul copil in care sa aratati ca mai are un copil in intretinere!
Instanta va micsora sigur cota pentru primul copil!Altfel o sa tot platiti dupa cat s-a stabilit pana ce mama primului copil o sa deschida din nou actiune pentru a-i stabili o noua majorare!
intrebarea care este