avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

astept raspunsul dvs
Cel mai recent răspuns: pacurariu maria , utilizator 20:23, 23 Iunie 2010
Daca puneti intrebarea!
ati inceput raspunsul in alt topic si ati deschis un altul in care asteptati raspunsul???:-/
Nu aveti de ce sa va faceti griji.
Raspunsul este ca totul e OK.
A gresit si a scris in alt topic ce dorea sa afle!Am intrat pe adresa si am vazut ce a mai scris.........
Raspuns:

Trebuie deschisa o actiune in care sa cereti reducerea pensiei alimentare pentru primul copil in care sa aratati ca mai are un copil in intretinere!
Instanta va micsora sigur cota pentru primul copil!Altfel o sa tot platiti dupa cat s-a stabilit pana ce mama primului copil o sa deschida din nou actiune pentru a-i stabili o noua majorare!
intrebarea care este

Alte discuții în legătură

Buna ziua ContSters111374 ContSters111374 As avea si eu nevoie de putina indrumare. Sotul meu , este divortat, are un copil din casatoria anterioara,(minor).si acum avem si noi un copil,,tot minor. ... (vezi toată discuția)
Marire pensie alimentara Milady09 Milady09 Buna ziua, Va rog sa ma indrumati daca exista posibilitatea de marire a pensiei alimentare in urmatoarea situatie: Divortul a avut loc in 2010 si a fost ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara! oanadm oanadm buna ziua. am nevoie de raspunsul dvs. la urmatoarea intrebare.platesc pensie alimentara dintr-o casatorie anterioara1/6 din salar pt ca am un copil minor sub ... (vezi toată discuția)