Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

astept raspunsul dvs
As avea si eu nevoie de putina indrumare. Sotul meu , este divortat, are un copil din casatoria anterioara,(minor).si acum avem si noi un copil,,tot minor. Pana acuma a platit o singura pensie alimentara pentru copilul din casatoria anterioara ..33% din salar insa acum ar dori sa o imparta,deoarece are doi copii minori in intretinere.
Este posibil acest lucru??daca da care sunt pasii ce trebuiesc urmati pt a impartii pensia alimentara??

asta era topicul deschis de belusk222
pacurariu maria, utilizator