avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

astept raspunsul dvs
Cel mai recent răspuns: pacurariu maria , utilizator 20:23, 23 Iunie 2010
As avea si eu nevoie de putina indrumare. Sotul meu , este divortat, are un copil din casatoria anterioara,(minor).si acum avem si noi un copil,,tot minor. Pana acuma a platit o singura pensie alimentara pentru copilul din casatoria anterioara ..33% din salar insa acum ar dori sa o imparta,deoarece are doi copii minori in intretinere.
Este posibil acest lucru??daca da care sunt pasii ce trebuiesc urmati pt a impartii pensia alimentara??


asta era topicul deschis de belusk222
Ultima modificare: Miercuri, 23 Iunie 2010
pacurariu maria, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ContSters111374 ContSters111374 As avea si eu nevoie de putina indrumare. Sotul meu , este divortat, are un copil din casatoria anterioara,(minor).si acum avem si noi un copil,,tot minor. ... (vezi toată discuția)
Marire pensie alimentara Milady09 Milady09 Buna ziua, Va rog sa ma indrumati daca exista posibilitatea de marire a pensiei alimentare in urmatoarea situatie: Divortul a avut loc in 2010 si a fost ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara! oanadm oanadm buna ziua. am nevoie de raspunsul dvs. la urmatoarea intrebare.platesc pensie alimentara dintr-o casatorie anterioara1/6 din salar pt ca am un copil minor sub ... (vezi toată discuția)