avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general pot beneficia de somaj?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

pot beneficia de somaj?

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Pot beneficia de somaj in cazul in care am lucrat 8 ani, dar am o intreprindere individuala . Profitul net lunar este de 200 lei.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 21:17, 24 Iunie 2010
Da.
Ca somer, puteti avea venituri din activitati independente in cuantum mai mic decat indemnizatia de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 66/2016 rodica2012 rodica2012 Buna ziua, Am o intreprindere individuala, pana acum cu pierdere si am si calitate de salariat la un srl, neintrerupt din 2010. Urmeaza sa nasc in luna ... (vezi toată discuția)
As putea sa primesc indemnizatia de crestere a copilului? Monik007 Monik007 Buna ziua! Am o mare nelamurire in ceea ce priveste indemnizatia de crestere a copilului intrucat am auzit diferite variante si nu mai stiu pe care as putea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil giulia07 giulia07 Buna ziua! As dori sa aflu de ce vechime in munca(sau ce perioada lucrata) are nevoie o viitoare mamica pentru a beneficia de acea indemnizatie pentru ... (vezi toată discuția)