Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general pot beneficia de somaj?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

pot beneficia de somaj?

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Pot beneficia de somaj in cazul in care am lucrat 8 ani, dar am o intreprindere individuala . Profitul net lunar este de 200 lei.
Multumesc
Da.
Ca somer, puteti avea venituri din activitati independente in cuantum mai mic decat indemnizatia de somaj.