Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executori bancari-nedumerire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executori bancari-nedumerire

Exita un contract de credit la banca P. Creditorul, care a girat numai cu salariul, ramane restantier la plata. Are cont de salariu/cont curent deschis la banca B. Executorul bancar al bancii P poate infiinta poprire a veniturilor salariale ce intra in banca B? Fara sentinta judecatoreasca? Numai in baza contractelui de creditare? Contract pe care il consudera suficient si nu investeste nimic cu formula executorie?
ar trebui sa aiba incuviintarea
in rest e ok..pt el...executor bancar
da. Poate. Cu incuviintarea executarii silite in prealabil