Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Interpretare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Interpretare

Rog sa-mi spuneti daca termenul notificare implica juridic existenta unui document scris.
Este posibila efectuarea orala a notificarii ?
NU.
Daca te chem sa vezi apartamentul meu si eu il vad pe al tau inseamna ca vrem sa facem schimb? Daca stabilim sa facem schimb la o notificare din partea uneia dintre parti si ne interesam la notar cum se procedeaza, inseamna ca am demarat procedurile?
Poate se interesau la notar de posibilitatea punerii in practica a clauzei respective... Poate erau doar curiosi... Poate nu erau siguri ca au incheiat promisiunea legal... poate ambelor parti le placea notarul... poate...

Oricum, nu exista posibilitati de interpretare, asta e raspunsul: notificarea se face in scris. Fara exceptii.