avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli de judecata

trebuie sa pltesc cheltuieli de judecata.unde?numai la trezorerie sau si la taxe si impozite?
Cel mai recent răspuns: Andreea Tudor , Avocat 22:13, 28 Iunie 2010
in cazul in care prin pronuntarea unei hotarari judecatoresti in defavoarea dvs, ati fost obligat la cheltuieli de judecata acestea se platesc partii adverse.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot solicita îndreptarea erorii efectuate de instanță privind calculul la plata cheltuielilor de judecată pe care pârâtul trebuie să mi le plătească? _Alin_ _Alin_ Cum se procedeaza repararea erorii cauzate de instanta la plata cheltuielilor de judecată? Mentionez ca in momentul cand am introdus actiunea in judecată, ... (vezi toată discuția)
Procedura recuperare cheltuieli judecata acordate de instanta apetra apetra Am castigat un proces si trebuie sa primim cheltuieli judecata. Care este procedura pentru recuperarea lor? (vezi toată discuția)
Sentinta copiata raul89 raul89 Buna seara Recent am primit sentinta Judecatoriei intr-o speta civila. Motivarea Instantei era, culmea, copiata \"cuvant cu cuvant\", dupa concluziile ... (vezi toată discuția)