Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general creditare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

creditare societate

poate un asociat sa crediteze societatea cu 20.000 ron? ptr. plata unor furnizori
poate fi depusa suma o data sau fragmentat ?
expro a scris:

poate un asociat sa crediteze societatea cu 20.000 ron? ptr. plata unor furnizori
poate fi depusa suma o data sau fragmentat ?

Nu exista restictie pentru ca o persoana sa crediteze firma in care este asociat. Singura problema intervine cand suma creditata depaseste plafonul de 15.000 Euro, operatiunea trebuie declarata la Oficiul National de Prevenire si Combatere a Spalarii Banilor.