Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

taxa judiciara de timbru

Taxa judiciara de timbru de 120 lei poatee fi recuperata odata cu creanta inscrisa in tabelul creantelor?Cu alte cuvinte, prin cererea de admitere a creantei le masa credala pot trece (ca si creanta de recuperat) si cuantumul taxei judic de timbru?MUltumesc
da
sigur, sigur?
parca nu se admite, cf legii, ca vreo penalitate, majorare, chletuiala sa se adauge la creanta propriu-zisa.......
Nu este nici penalitate nici majorare Este o creanta certa !