Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decont TVA

Buna ziua.Va rog un ajutor.
In decontul TVA pentru luna martie am sold (rd.37) X lei.Am depus decontul pentru luna aprilie,in data de 20.05.2010;am preluat in rd.33 suma X-ceea ce am platit in data de 27.04.2010.
Am primit notificare de la ANAF : decontul TVA aprilie contine erori.Am fost la ei si mi-au spus ca eroarea este de la nepreluarea soldului din martie,X lei.
Cum este corect?Multumesc.
buna ziua!
trebuia sa preluati suma care nu a fost achitata..nu cea pe care ati platit-o
Logic,asa am facut.
Multumesc,oricum.