avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1382 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Majorare TVA la SC
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Majorare TVA la SC

Este undeva publicat masurile conform careia trebuie sa fac schimbarile in SC? Am punct de lucru unde imi desfasor activitatea de vanzari in domeniul IT, am marfa pe stoc de aprox 2 miliarde vechi... este corect sa fac majorarile cu 5% pur si simplu prin inventar? sau trebuie sa refac toata gestiunea?
Cel mai recent răspuns: Pamicyee , utilizator 10:24, 30 Iunie 2010
Am gasit raspunsul pe forum multumesc oricum:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport de gestiune obligatoriu ?-rugaminte pentru un sfat juridic Liana Vecon Liana Vecon Este legal ca un magazin de desfacere cu amanuntul sa nu conduca Raport de gestiune ? In speta este vorba despre un contract de comision intre doua persoane ... (vezi toată discuția)
Preluare sold 371 vdeny vdeny Buna ziua, Am preluat o societate cu un stoc marfa de exemplu 40.000 lei. Din pacate dna de dinainte nu tinea evidenta pe cod/produs. Pur si simplu 371 si ... (vezi toată discuția)
Nu stiu ce sa fac dodici dodici pe data de 04/05/09 mi-am pus demisia, mi-a fost inregistrata si am fost anuntata ca pana pe data 14/05/09 voi avea inventar. prin sondaj . ca sa nu am ... (vezi toată discuția)