avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1329 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Grefieri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Grefieri

Imi cer scuze ca va deranjez cuun subiect asa de discutat, dar am unele nelamuriri!
Se mai organizeaza admiterea in SNG in septembrie 2010 sau anul asta nu se mai organizeaza inca un examen?
Specializarea jurifica aferenta functiei de grefier cu studii juridice poate fi incadrata in cerintele pentru examenul de Barou?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters155868 , utilizator 15:15, 30 Iunie 2010
De ce nu intrati pe site sa va informati ?

Festivitatea începerii cursurilor a avut loc in data de 03.05.2010 ora 10.00 la sediul SNG ....
[ link extern ]

Va multumesc frumos ptr raspuns.............
Intrebarea era daca se mai sustine un alt examen in septembrie 2010 asa cum prevede hotararea INM din decembrie 2009.
Stiu de la cineva ca prin luna iulie ar trebui sa publice informatii despre noua sesiune de concurs de admitere. Pana atunci, puneti burta pe carte ! :thumbup:

BAFTA !
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poti sustine examen de admitere la inm dupa absolvirea sng? AlinaBaron AlinaBaron Buna seara! In situatia in care sustin admiterea la INM in sesiunea august-septembrie, iar in cazul unui rezultat defavorabil, ma inscriu ,sustin examenul ... (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)
Admitere sng 2015 Patricia_ Patricia_ Am deschis acest topic pentru a discuta probleme legate de admiterea la SNG sesiunea 2015.Spor al învăţat! :justcuz: (vezi toată discuția)