Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ordonanta prezidentiala

Buna,stie cineva cat ar costa o ordonanta prezidentiala care se judeca urgent?
E vorba despre vizitarea copiilor si la tata.ar fi vorba de jud.Vrancea.
Multumesc anticipat,
Gina
10 lei dacă nu mă înşel. Oricum nu depăşeşte suma de 39 lei fiind o cerere neevaluabilă în bani.
sca baloisibaloi, Avocat
daca va referiti la taxa de timbru, doar 10 lei. daca doriti sa stiti cat costa un avocat sa se ocupe de acest dosar, va sfatuiesc sa apelati la un avocat din localitatea unde se judeca cererea, altfel sunt cheltuili in plus (transport, cazare etc.)
adriana.manoli a scris:

daca va referiti la taxa de timbru, doar 10 lei. daca doriti sa stiti cat costa un avocat sa se ocupe de acest dosar, va sfatuiesc sa apelati la un avocat din localitatea unde se judeca cererea, altfel sunt cheltuili in plus (transport, cazare etc.)

Da, in mod sigur este indicat sa procedati asa mai ales ca procesul in mod normal nu ar trebui sa fie prea complicat.
Bine,multumesc mult de informatie.Gina
Multumesc mult de informatie.
Gina