avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ordonanta prezidentiala


Buna,stie cineva cat ar costa o ordonanta prezidentiala care se judeca urgent?
E vorba despre vizitarea copiilor si la tata.ar fi vorba de jud.Vrancea.
Multumesc anticipat,
Gina
Cel mai recent răspuns: Gina S.V , utilizator 22:37, 1 Iulie 2010
10 lei dacă nu mă înşel. Oricum nu depăşeşte suma de 39 lei fiind o cerere neevaluabilă în bani.
Ultima modificare: Joi, 1 Iulie 2010
sca baloisibaloi, Avocat
daca va referiti la taxa de timbru, doar 10 lei. daca doriti sa stiti cat costa un avocat sa se ocupe de acest dosar, va sfatuiesc sa apelati la un avocat din localitatea unde se judeca cererea, altfel sunt cheltuili in plus (transport, cazare etc.)
adriana.manoli a scris:

daca va referiti la taxa de timbru, doar 10 lei. daca doriti sa stiti cat costa un avocat sa se ocupe de acest dosar, va sfatuiesc sa apelati la un avocat din localitatea unde se judeca cererea, altfel sunt cheltuili in plus (transport, cazare etc.)


Da, in mod sigur este indicat sa procedati asa mai ales ca procesul in mod normal nu ar trebui sa fie prea complicat.
Bine,multumesc mult de informatie.Gina
Multumesc mult de informatie.
Gina

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort ContSters146176 ContSters146176 daca eu sant somer si sotia este pensionara avand o pensie de 450 ron cat va costa divortul nostru de acord comun? (vezi toată discuția)
Divort mica-mihaela mica-mihaela Va rog frumos sa-mi comunicati ce ar trebui sa stiu in cazul in care doresc sa divortez. Nu este cazul partajului, dar exista un copil minor. Sunt procese ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedintiala-taxe andabej andabej La cat sa timbrez o cerere pentru o ordonanta presedintiala, avand in vedere ca solicit obligarea unui cocontract sa faca ceva, in caz contrar ... (vezi toată discuția)