Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intocmire dosar somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intocmire dosar somaj

buna ziua
as avea o intrebare, trebuie sa imi intocmesc dosarul de somaj si nu stiu daca imi trebuieste adeverinta de la primarie. Mentionez ca locuiesc intr-un sat si nu stiu daca imi trebuie de la primarie adeverinta sau de la administratia finantelor.
va multumesc.
de la finante este necesara o adeverinta.
primaria nu are cum sa va ajute.
Va trebuie un act eliberat de organul financiar teritorial,din care sa rezulte ca nu realizati venituri sau ca realizati din activitati autorizate potrivit legii venituri mai mici decit indemnizatia de somaj