Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... IMPRUMUT
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

IMPRUMUT

Buna Ziua .Am mai adaugat intrebarea aceasta dar am uitat sa adaug cate ceva . Am luat un imprumut de 2000 eu fara garantie doar prin act notarial. imprumutantul mi-a cerut doar adeverinta de venit, copie dupa buletin si o fatura de utilitati, ar putea sa ceare un credit de la o banca in lipsa mea cu aceste documente ? si in urma neachitarii la timp ce poate sa faca imprumutantul in afara de obtinerea imprumutului mentionez ca factura de utilitati e pe numele parintilor . in consecinta care ar fi cele mai grave urmari ? multumesc anticipat

daca nu restituti imprumutul astfel cum v-ati obligat, contractul de imprumut fiind titlu executoriu, creditorul poate solicita executarea acestuia prin urmarire mobiliara,poprire, imobiliara asupra bunurilor dvs
in caz de neplata, veniturile sisau bunurile dvs, pot fi executate silit. creditorul dvs, nu poate lua imprumut in numele dvs (legal)