avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DUPA CE PERIOADA DE LA ANGAJARE POT BENEFICIA DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DUPA CE PERIOADA DE LA ANGAJARE POT BENEFICIA DE CONCEDIU DE ODIHNA

AM LUCRAT LA O SOCIETATE TIMP DE 3 ANI PANA IN FEBRUARIE 2010.
MI-AM DAT DEMISIA DE ACOLO SI M-AM ANGAJAT AICI UNDE LUCREZ IN PREZENT .
NU AM AVUT NICI O ZI INTRERUPERE .
VA ROG SA-MI SPUNETI DUPA CE PERIOADA POT BENEFICIA DE CONCEDIU DE ODIHNA AICI LA NOUA SOCIETATE LA CARE LUCREZ DIN FEBRUARIE 2010 .
NU AM LUAT CONCEDIU DE ODIHNA IN ULTIMILE 20 LUNI
VA MULTUMESC .
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 19:07, 1 Iulie 2010
maryu20 a scris:

AM LUCRAT LA O SOCIETATE TIMP DE 3 ANI PANA IN FEBRUARIE 2010.
MI-AM DAT DEMISIA DE ACOLO SI M-AM ANGAJAT AICI UNDE LUCREZ IN PREZENT .
NU AM AVUT NICI O ZI INTRERUPERE .
VA ROG SA-MI SPUNETI DUPA CE PERIOADA POT BENEFICIA DE CONCEDIU DE ODIHNA AICI LA NOUA SOCIETATE LA CARE LUCREZ DIN FEBRUARIE 2010 .
NU AM LUAT CONCEDIU DE ODIHNA IN ULTIMILE 20 LUNI
VA MULTUMESC .


:offtopic: Interventie moderator
Scrierea nejustificata cu majuscule este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.
Incalcarea Regulamentului de postare se sanctioneaza in prima faza cu avertisment, care va fi public si se va posta de catre administrator / moderator in sectiunea de anunturi oficiale a forumului. Abaterile repetate pot duce la inchiderea contului (banare), temporara sau definitiva.

.............
Acordarea CO nu mai este conditionata de a desfasurara activitatii o anumita perioada de timp, insa CO se acorda proportional cu perioada efectiv lucrata (in speta, februarie 2010 - iulie 2010).
La plecarea din fosta unitate trebuia sa solicitati plata concediului neefectuat. Nici acum nu este tarziu sa actionati angajatorul in instanta.
De la actualul loc de munca aveti dreptul la un nr. de zile aferent perioadei lucrate insa angajatorul va poate acorda la cerere si functie de interesele firmei, intreg concediul aferent anului 2010. In caz ca nu veti incheia anul parasind unitatea, angajatorul va va retine sumele la care nu aveati dreptul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul colectiv de munca dariaTM dariaTM AS VREA SA STIU DACA CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA DIFERA IN FUNCTIE DE FIRMA???SAU ESTE UNUL LA FEL PENTRU TOATE FIRMELE? SALARIU MEDIU PE UNITATE LA NASTERE ... (vezi toată discuția)
Cum i-mi recuperez vechimea de munca pe o perioada de 18 luni in cazul in care am lucrat fara contract de munca? MARIADELMONACO MARIADELMONACO IN PRALABIL AM FOST ANGAJAT FARA CONTRACT DE MUNCA,IAR DUPA CITEVA LUNI MI SA CERUT O COPIE DUPA ACTUL DE IDENTITATE,SPUNINDUMI CA MI INREGISTREAZA CONTRACTUL ... (vezi toată discuția)
Cod caen constructii statii electrice si parcuri eoliene alexandralincu alexandralincu CE COD CAEN CORESPUNDE PENTRU ASTFEL DE ACTIVITATI? CONSTRUCTII STATII ELECTRICE SI PARCURI EOLIENE MULTUMESC ANTICIPAT (vezi toată discuția)