Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit suplimentar pentru a doua locuinta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit suplimentar pentru a doua locuinta

Daca locuinta este dobandita prin contract de Intretinere, deci nu am decat drept de proprietate, nu si de posesie si folosinta, este normal sa platesc acest impozit suplimentar pentru a doua locuinta? Mentionez ca batranii traiesc si sunt in intretinerea mea.
mda,buna intrebare,la fel si eu, si nu se stie nimic(se specifica doar care e dat in chirie)