avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1961 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatricularea masini
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatricularea masini

Am vandut masina de imediat un an si noul propietar ma tot amana sa faca inscrierea. Am facut un contract de vanzare-cumparare nelegalizat, doar cu un martor. Am si cartea tehnica a masinii. Primaria ma preseaza sa achit taxele.
Ce pot sa fac in acest caz? Noul propietar nu vrea sa mai raspunda la telefon.
#-o
Actiune in instanta pentru radierea masinii.
Da aceasta este solutia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoaterea autovehiculului de la impozit jimmy87 jimmy87 salutare la toti...o problema am si eu si sper sa gasesc solutia la voi.am avut o masina pe care am vanduta in 2012 cu contract de vanzare-cumparare...noul ... (vezi toată discuția)
Probleme la inscrierea masinii la un nou proprietar AlinTm AlinTm Buna ziua! In august 2008 am gasit un client pentru masina. Am stabilit pretul si am convenit sa facem formele de vanzare a masinii. Am mers impreuna la o ... (vezi toată discuția)
Radiere masina viorel33 viorel33 Buna seara. Am o intrebare: acum doi ani cumnatul meu a vindut masina al carui proprietar era sora mea. Ideea este ca a vindut-o doar cu un act de mina. Anul ... (vezi toată discuția)