Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cautare familie biologica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cautare familie biologica

Mama mea m-a nascut de tanara, tata ne avand declarat niciunde.Aceasta a murit cand eu aveam 2 ani si atunci am fost adoptat.As dori sa stiu cum pot afla care sunt rudele mele.
Daca va cunoasteti mama biologica, prin ea va puteti cunoaste si rudele din partea tatalui decedat! Ramane sa si doreasca sa va ajute in demersurile dvs.!
mama a murit si tatal nu il cunosc,
Apelati la un detectiv particular. Cu siguranta va poate ajuta.
E prea costisitor un detectiv.
dlf a scris:

Mama mea m-a nascut de tanara, tata ne avand declarat niciunde.Aceasta a murit cand eu aveam 2 ani si atunci am fost adoptat.As dori sa stiu cum pot afla care sunt rudele mele.

In ce an s-a facut adoptia? Aveti decizia de adoptie? Daca DA acolo ar trebui sa existe adresa de domiciliu a mamei. Inteleg ca ea e decedata insa poate mergand la acea adresa reusiti sa gasiti vreo informatie (alte rude, vecini mai apropriati de ea) de care sa va puteti folosi pentru a cunoaste restul familiei. Daca nu aveti decizia de adoptie atunci mergeti la starea civila din orasul in care s-a eliberat certificatul de nastere dupa adoptie si acolo in registrul de nasteri trebuie sa se gaseasca informatii legate de numarul dosarului si institutia care a facut adoptia (cautati apoi in arhivele acesteia).