avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cum imi pot gãsi mama biologica?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cum imi pot gãsi mama biologica?

Eu sunt adoptată ,părinții mei adoptivi m-au adoptat in anul1990 ei spun ca de la un spital din București si ca femeia ce m-a născut avea doar 17 ani eu am văzut certificatul de adoptie si știu numele si prenumele femeii ce m-a născut si al părinților ei si de unde locuia pe vremea aceea doar ca mi se pare ciudat ca pe certificatul de adopti nu scria numele spitalului de unde am fost adoptată si mama mea adoptiva nu vrea sa îmi spună iar tatăl meu adoptiv a decedat si nu i-l por întreba asta ca sa nu mai spun ca mama mea adoptiva când am încercat sa vorbesc cu ea despre mama mea biologica a luat certificatul de adoptie si la rupt si ni vrea nici sa audă ca a-si vrea sa imi cunosc mama biologica.cum a-și putea sa aflu de unde sa m-a informez?va rog ajutati-ma
:(
părinții mei adoptivi m-au adoptat in anul1990 ei spun ca de la un spital din București


Este regretabil ca parinti responsabili,mai ales in cazuri de acest fel,nu au interesul sa clarifice aceste aspecte sensibile
Este greu de crezut ca in anul 1990 ati fost adoptata din spital
La fel de necunoscut este inclusiv comportamentul mamei biologice...
Nimeni nu poate sa va dea un sfat general valabil
Daca aveti date,informatii despre mama si bunicii materni,teoretic puteti incerca sa obtineti informatii de la autoritatile locale
Puteti sa incercati inclusiv sa va deplasati in localitatea unde mama biologica avea domiciliu
Ati putea angaja un detectiv particular care ar gasi absolut toate detaliile de care aveti nevoie. Asta insa costa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adoptie - cautarea parintilor biologici daniel_ene daniel_ene Buna ziua tuturor, M-am nascut in 1987 in bucuresti, abandonat la nastere, am fost dat la orfelinat. In 1988 am fost adoptat in Franta. in 2005 am ... (vezi toată discuția)
Gasirea parintilor biologici marialigia marialigia am 26 de ani si am fost infiata in jurul varstei de 2 ani. nu am nicio informatie despre mama mea biologica. familia adoptiva nu mi-a furnizat niciodata nici ... (vezi toată discuția)
Cum as putea avea acces la fisa mea de nastere de la maternitate? adoptata fara acte... Simoniquee Simoniquee Cum as putea avea accesa fisa mea de nastere de la maternitate? Sunt adoptata insa fara acte de adoptie(1984).Doresc sa aflu date despre nasterea mea dar si ... (vezi toată discuția)