Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cate amanari de pronuntare sunt?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cate amanari de pronuntare sunt?

BUNA SEARA
IN DATA DE 22.06.2010 AM AVUT INCHEIEREA PROCESULUI LOVIRE SAU ALTE VIOLENTE IN CURSUL DUPA-AMIEZII URMA SA SE DEA PRONUNTAREA ,DAR NU A FOST ASA PRONUNTAREA A FOST AMANATA PANA PE PE DATA DE 29.06.2010, DIN NOU SE AMANA PANA PE DATA DE 6.07.2010
DE CE SE AMANA INCHEIEREA DE LA O SAPTAMANA LA ALTA?INCA O INTREBARE DACA INCULPATUL MAI ARE CAZIER TOT PTR LOVIRE PEDEAPSA LUI CARE CREDETI CA VA FI?RUDELE DE GRADUL I (MAMA,SOTIE)SE IAU IN CONSIDERATIE CA MARTORI LA PROCES ?
MULTUMESC
CML 17-18 ZILE INGRIJIRI MEDICALE ,PTR PARTEA VATAMATA SI MARTORI CARE AU VAZUT CE S-A INTAMPLAT,IAR MARTORII INCULPATULUI S-AU CONTRAZIS UNI PE CEILALTI
erikka, utilizator
Instanta are dreptul sa amane pronuntarea.
In privinta sentintei care va fi pronuntata ,nimeni fara a cunoaste actele si lucrarile dosarului si numarul de zile de ingrijiri medicale acordate de medicul legist,nu poate emite o parere profesionista
Instanta de judecata trebuie sa analizeze tot probatoriul aflat la dosarul cauzei.
Este foarte probabil ca din acest motiv sa fi amanat pronuntarea hotararii.

MULTUMESC D-NULE AVOCAT