Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate

este o chitanta ce scrie garantie licitatiede la o comuna in luna mai in suma de 500 lei, iar in luna iunie este plata prin banca si este garantie de buna executie in val de 750 lei tot de la aceeasi comuna( plateste firma si benef.tot firma, exact asa scrie in extras)
firma ta a deschis un cont de garantie la dispozitia comunei in care a virat garantia,
banii ii vei putea elibera doar in baza unei hartii scrise de catre comuna, odata cu expirarea perioadei pentru care este constituita garantia