Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensiilor militare conform Legii nr. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensiilor militare conform Legii nr. 119/2010

Stie cineva cum se vor recalcula pensiile militare de la 01.07.2010. Mai mari de 3.000 lei, mai mici de 3.000 lei
stan gigi a scris:
Stie cineva cum se vor recalcula pensiile militare de la 01.07.2010. Mai mari de 3.000 lei, mai mici de 3.000 lei

Se vor recalcula potrivit principiilor Legii nr. 19/2000, in functie de veniturile si stagiile realizate. Cu cat veniturile realizate au fost mai mari, cu atat pensia va fi mai mare.
Accesati link-ul de mai jos si cititi articolul publicat de Avocatnet.ro pe aceasta tema.
www.avocatnet.ro/content/art...