Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... minimis
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

minimis

e adevarat ca s-au epuizat fondurile pentru ajutoarele tip minimis, cele de pana la 200.000. euro?
andretag81 a scris:
e adevarat ca s-au epuizat fondurile pentru ajutoarele tip minimis, cele de pana la 200.000. euro?

DA
Unitatea de implementare a schemei de ajutor de stat de minimis din cadrul Ministerului Finanţelor Publice a anunţat epuizarea bugetului alocat schemei de ajutor de minimis pentru dezvoltarea sau modernizarea IMM-urilor, în valoare de 100 de milioane euro pe perioada 2007-2011.
Cererile de acord de principiu pentru finanţare au fost analizate si selectate, în limita bugetului anual alocat schemei, în functie de data şi numărul de înregistrare la Ministerul Finanţelor Publice până la nr.25576/26.02.2010, inclusiv.