Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Renuntare proces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Renuntare proces

Am un proces in derulare cu patronul ultimului loc de munca,pentru drepturi banesti,acesta e de acord sa-mi plateasca aceste drepturi daca renunt la proces .Ce trebuie sa fac pentru a renunta la proces?
Va multumesc
pai este foarte simplu, va prezentati la termen si spuneti judecatorului ca doriti sa renuntati la actiune, sau eventual depuneti o cerere de renuntare la judecata.

veti face cunoscut instantei ca actiunea introdusa a ramas fara obiect si veti depune dovada ca s-au achitat drepturile salariale solicitate!!!
important este sa va plateasca inainte de a face dvs renuntarea , pentru ca sa nu aveti surprize.....................