Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă practica judiciara - infractiuni informatice
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

practica judiciara - infractiuni informatice

Buna ziua.
Va rog daca ma poate ajuta cineva sa ma sfatuiasca unde sa caut practica judiciara cu privire la infractiunile informatice?
Va multumesc
Pe site-urile instantelor de judecata .
Si de asemenea in jurisprudenta DIICOT puteti cauta .
Desi nu prea veti gasi , deoarece acest domeniu este destul de slab reprezentat in practica judiciara romaneasca fiind abia in faza incipita de "dezvoltare" . Fraudele informatice intr-adevar , abunda .
Multumesc pentru raspuns. Am cautat acolo si nu am gasit. De aceea am intrebat poate cineva a gasit in alta parte sau a intalnit personal o astfel de speta. Adevarat ca abunda in ultima vreme dar sunt ca si complexitate din ce in ce mai mare.
Multumesc inca o data.
Gasiti in Zainea Mariana, Simion Raluca - Infractiuni in domeniul informatic.Culegere de practica judiciara, Editura C.H.Beck, Bucuresti, 2009.

[ link extern ]
Pe internet, tot intr-un produs al editurii c.h. beck (www.legalis.ro) se gasesc in prezent 4 spete pe tema frauda informatica, inclusiv din 2010.