avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 codul caen necesar in domeniul servicii auto ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

codul caen necesar in domeniul servicii auto (vulcanizare)

poate cineva sa ma ajute sa stiu ce cod caen imi e necesar pentru activitatea de vulcanizare :hm:=D>:)
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 22:15, 7 Iulie 2010
22.11 Fabricarea anvelopelor si a camerelor de aer; resaparea si refacerea anvelopelor
Aceasta clasa include: - fabricarea anvelopelor pentru vehicule, echipamente, utilaje mobile, aeronave, jucării, mobilier şi alte utilizări: • pneuri • anvelope solide sau elastice - fabricarea de tuburi de interior pentru anvelope - fabricarea de trepte anvelope interschimbabile, flapsuri , "camelback" benzi pentru reşaparea anvelopelor, etc - şi reconstrucţia anvelopelor resapare


45.20 Intretinerea si repararea autovehiculelor
Aceasta clasa include: - întreţinerea şi repararea autovehiculelor: • reparatii mecanice reparatii electrice • • sisteme electronice de injectare de reparaţii • ordinare de service de reparaţii • • reparatii caroserie de piese pentru autovehicule • Spălarea, lustruirea, etc • pulverizare şi reparaţii • pictura de ecrane • repararea şi ferestrele de scaune pentru autovehicule - anvelope si reparatii tub, montarea sau înlocuirea - anti-rugină tratament - instalarea de piese şi accesorii, nu ca parte a procesului de fabricaţie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calificarea pentru a deschide o vulcanizare valibus valibus as putea sa-mi deschid o vulcanizare cu PFA daca eu detin doar o diploma de electromecanic (uz casnic) scoala profesionala? (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala: mecanic auto - ce lucrari pot efectua? radu anitei radu anitei :help:am infiintat o ii cu profil mecanica auto cod caen 4520 si vreau sa stiu ce lucrari pot sa execut si daca pot face contracte cu diverse firme pt lucrari ... (vezi toată discuția)
Caen 4520 am voie si servisare si comert cu piese auto? gigiauto gigiauto buna seara, gigi ma numesc si urmeaza sa deschid un mic atelier de reparatii auto, unde pe langa intretinerea autoturismelor vreau sa vand si piese auto ... (vezi toată discuția)