Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 codul caen necesar in domeniul servicii auto ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

codul caen necesar in domeniul servicii auto (vulcanizare)

poate cineva sa ma ajute sa stiu ce cod caen imi e necesar pentru activitatea de vulcanizare :hm:=D>:)
22.11 Fabricarea anvelopelor si a camerelor de aer; resaparea si refacerea anvelopelor
Aceasta clasa include: - fabricarea anvelopelor pentru vehicule, echipamente, utilaje mobile, aeronave, jucării, mobilier şi alte utilizări: • pneuri • anvelope solide sau elastice - fabricarea de tuburi de interior pentru anvelope - fabricarea de trepte anvelope interschimbabile, flapsuri , "camelback" benzi pentru reşaparea anvelopelor, etc - şi reconstrucţia anvelopelor resapare

45.20 Intretinerea si repararea autovehiculelor
Aceasta clasa include: - întreţinerea şi repararea autovehiculelor: • reparatii mecanice reparatii electrice • • sisteme electronice de injectare de reparaţii • ordinare de service de reparaţii • • reparatii caroserie de piese pentru autovehicule • Spălarea, lustruirea, etc • pulverizare şi reparaţii • pictura de ecrane • repararea şi ferestrele de scaune pentru autovehicule - anvelope si reparatii tub, montarea sau înlocuirea - anti-rugină tratament - instalarea de piese şi accesorii, nu ca parte a procesului de fabricaţie