Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa-i ,, rotunjesc" cheltuielile de judecata.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa-i ,, rotunjesc" cheltuielile de judecata.

Deci am dat in judecata vecinii de dedesubt ca mi-au oprit apa la baie debransandu-ma ilegal (au pus robineti pe colana de apa rece si calda in apartamentul lor) .Procesul este ca si castigat dar totusi pentru ce mi-au facut ei (am carat cu galeata apa la baie luni de zile) trebuie sa le fac o nota MARE.
Deci as vrea sa imi aratati cum pot mari CHELTUIELILE DE JUDECATA si care este limita onorariului pe care pot sa-l achit unui avocat.
ORICE SUGESTIE ESTE BINEVENITA :D
Limita maxima a onorariului nu exista - decat aia de bun simtz:))
Intelege-te cu avocatul - daca e baiat destept, stie el ce sa faca;)
Puteti cere daune morale pentru caratul cu galeata.
Da, da' trebuia la primul termen cel mai tarziu. Daca insa nu a trecut...

Cu privire la onorariu, e cam urat sa ne cereti sa va invatam cum sa incalcati legea. Si chiar daca reusiti sa obtineti o nota de plata grasa, nu inseamna ca judele o va inghite pe toata. B-) Depinde daca ati urmarit asta pe parcursul procesului, ma indoiesc indata ce nu ati cerut despagubiri.