Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura pt copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura pt copil

in cazul in care parintii sunt divortati, copilul este nascut dupa divort dar recunoscut la notar de tata,purtand numele tatalui care plateste pensie alimentara lunar, copilul fiind crescut de mama , mama are nevoie de o declaratie notariala de la tata pt a duce copilul inafara tarii?
Daca minorul nu a fost incredintat mamei prin hotarare definitiva si irevocabila,atunci mama are nevoie de acordul tatalui pentru a iesi din tara cu copilul.;)

[ link extern ] /
luiza2008, utilizator