Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... bank neplatita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

bank neplatita

am o rata la bank pe care cred ca nu o voi mai putea plati din cauza taierii salariului,la ce riscuri ma supun dak nu o mai platesc.ce masuri va lua bank .ms#-o:sorry:
danutza79, utilizator
intai va trimit somatiile acelea de plata, dupa aceea curg telefoanele, apoi executarea silita, cred.cam asa decurg lucrurile de obicei.nu puteti incerca o reesalonare ?
nu am decat masina pe numele meu ,ce sa imi ia altceva
Pt inceput masina.
Daca stiti ca nu mai puteti plati ratele si inca nu ati primit nici o notificare ca s-ar fi inceput executarea silita, puteti vinde masina acum ( de ex. unei rude apropiate) sa o puneti la adapost.
Daca intarziati cu acest demes si primiti vreo notificare creditorul poate anula vanzarea. Grabiti-va.
in lipsa de bunuri pe numele dvs, poprire pe 1/3 din salariu