avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma-cetatean non EU
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma-cetatean non EU

Buna ziua,

Am un prieten, cetatean ucrainian, care doreste sa infiinteze un SRL in Romania.
Puteti sa imi spuneti care sunt actele si costurile necesare infiintarii unei societati si daca procedura de infiintare este aceeasi cu cea pentru cetatenii romani?
multumesc
Cel mai recent răspuns: maria3000 , utilizator 17:12, 18 August 2007
da procedura este aceeasi, dar hartiile solicitate lui ca persoana fizica difera putintel...... costuri....cca 2000 ron.
unde este "prietenul" tau acum?, in tara sau la el in Ukraina
daca e in Ukraina , atunci cu fviza cutot face 2000Ron:D
Multumesc de raspunsuri. Prietenul meu este in Ucraina acum. La ce te referi ccand spui ca actele difera putin?
ce acte ar trebui sa aiba in plus fata de noi?
declaratie de cazier fiscal

Alte discuții în legătură

Buna ziua - infiintare librarie yonut yonut Buna ziua... Am si eu o intrebare....Avem spatiul si mobilierul necasar pentru o librarie (tipografie)....as vrea si eu sa stiu cat costa si ce acte trebuie ... (vezi toată discuția)
Preluare firma laurens laurens Vreau sa va intreb si eu ce acte sunt necesare pentru a prelua firma tatalui meu.Firma este deschisa din vara anul trecut si nu are nici o activitate.Eu vreau ... (vezi toată discuția)
Urgent - infiintare agentie imobiliara! meya1808 meya1808 Va rog sa ma ajutati cu procedura si actele necesare infiintarii unei agentii imobiliare! Multumesc! (vezi toată discuția)