Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma-cetatean non EU
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma-cetatean non EU

Buna ziua,

Am un prieten, cetatean ucrainian, care doreste sa infiinteze un SRL in Romania.
Puteti sa imi spuneti care sunt actele si costurile necesare infiintarii unei societati si daca procedura de infiintare este aceeasi cu cea pentru cetatenii romani?
multumesc
da procedura este aceeasi, dar hartiile solicitate lui ca persoana fizica difera putintel...... costuri....cca 2000 ron.
unde este "prietenul" tau acum?, in tara sau la el in Ukraina
daca e in Ukraina , atunci cu fviza cutot face 2000Ron:D
Multumesc de raspunsuri. Prietenul meu este in Ucraina acum. La ce te referi ccand spui ca actele difera putin?
ce acte ar trebui sa aiba in plus fata de noi?
declaratie de cazier fiscal