avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Depunere acte admitere magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Depunere acte admitere magistratura

Buna ziua,

1. Conform cerintei Institutului, incerc sa legalizez copia de pe actul de identitate de 2 zile!!!!!X-( Exista in Bucurestiul asta un notar capabil sa faca acest lucru?? sau nu este legal??? Pentru ca in zona 13 Septembrie, nici unul NU LEGALIZEAZA asa ceva!!!! Poate sa-mi spuna cineva unde a reusit??? :(

si

2. Mai sunt valabile actele legalizate in 2006 (diploma, certif. nastere)? Poate reusesc totusi sa ma inscriu in timp util...

Va multumesc pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: dricaru2 , utilizator 12:17, 18 Iulie 2007
e un notariat pe strada Baltita, nr. 3, sector 4, cobori la metrou Brancoveanu
1.sector 4, zona Brancoveanu(metrou), anume strada Baltita, nr. 3, undeva la etajul 8, ap. 25.
2.sunt valabile.
Ultima modificare: Marți, 17 Iulie 2007
blueranger, utilizator
Sa legalizezi copia?adica ai fost la ei cu respectiva copie si ai cerut sa ti-o legalizeze?
Eu stiu ca te duci la ei cu actul original si acolo fac ei copie legalizata.Ca sa ateste ca respectiva copie este conforma cu originalul.Poate asta sa fie problema.#-oBafta.
Mergi la un notar cu actele originale si spune-i sa iti faca copii legalizate. Imposibil sa iti refuze asa ceva.




Buna ziua,

1. Conform cerintei Institutului, incerc sa legalizez copia de pe actul de identitate de 2 zile!!!!!X-( Exista in Bucurestiul asta un notar capabil sa faca acest lucru?? sau nu este legal??? Pentru ca in zona 13 Septembrie, nici unul NU LEGALIZEAZA asa ceva!!!! Poate sa-mi spuna cineva unde a reusit??? :(

si

2. Mai sunt valabile actele legalizate in 2006 (diploma, certif. nastere)? Poate reusesc totusi sa ma inscriu in timp util...

Va multumesc pentru raspuns
Ultima modificare: Marți, 17 Iulie 2007
IANCU ALINA, Avocat
str. Baltita. in sector 4. de la metrou brancoveanu o tai pe b-dul brancoveanu. a 3-a strada pe stranga. mergi pe ea 100 de metri si in stanga gasesti un notar la etj. 8 al blocului ( e panou la scara blocului). sa ai BI/CI la tine. te costa aprox. 8 lei.
Scuze alinalove, m-am exprimat eu gresit, am fost cu cartea de identitate la 3 notariate (mie imi trebuie copia legalizata), si au refuzat, au spus ca ei nu au legalizat pana acum carti de identitate, si au intrebat: "cine cere aberatia asta?" R: " Institutul de Magistratura".

Gavril, multumesc de informatie, am reusit in cele din urma, azi la prima ora, #-o, dar este gata abia maine dimineata ! X-(

Alte discuții în legătură

Legalizare pasaport si carte de identitate Anna2020 Anna2020 Cum pot obtine o copie legalizata/apostilare a pasaportului si a cartii de identitate? Sunt pe cale de a ma alatura unei fundatii din afara Romaniei, impreuna ... (vezi toată discuția)
Pot legaliza o copie a cartii de identitate in lipsa titularului? Roxana 73 Roxana 73 As putea face o copie lagalizata a cartii de identitate a nepoatei mele din Italia in absenta ei? Mentionez ca ii este necesara pentru eliberarea unei ... (vezi toată discuția)
Legalizare carte identitate - exista asa ceva? costica ionescu costica ionescu Pentru emigrare in Canada, catrea de identitate si cazierul judiciar trebuiesc legalizate? (vezi toată discuția)