Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... desfacere acte de propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

desfacere acte de propietate

daca am primit o casa de la parinti acum zece ani cu acte si in acesti ani am investit in ea acum parinti mei imi pot lua casa inapoi .
Daca nu ne spuneti ce fel de acte ati incheiat cu parintii e mai greu de raspuns. Insa, de principiu, raspunsul este negativ.
acte de vanzare cumparare cu clauza de intretinere
Ah, pai atunci raspunsul este ca exista posibilitatea ca respectivul contract sa fie reziliat daca nu prestati intretinerea, iar aceasta reziliere ar avea ca efect reintoarcerea bunului la intretinuti (parinti) insa trebuie sa dati mai multe detalii daca doriti consultanta.