Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot optine tutela partiala(incredintare partiala)?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot optine tutela partiala(incredintare partiala)?

pot optine tutela partiala(incredintare partiala)? astfel incata sotia mea sa nu parasesca tara impreuna cu copilul fara sa-mi dau acordul?
Nu exista institutia custodiei comune in Romania.
Deci nu se poate.
Nu, legislatia noastra prevede doar incredintarea unuia dintre parinti.
Mai aveti posibilitatea ca dvs. sa solicitati incredintarea, insa aceasta optiune va apartine.;)