Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... grila de salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

grila de salarizare

Grila de salarizare cuprinde salariile tarifare de incadrare din statele de plata sau sunt cele la care se aplica coeficientii minimi de ierarhizare plus sporurile?
Pt. mediul privat salariul minim a ramas tot 600 lei inmultit cu coeficientul minim de ierarhizare 1,2 = 720 lei?
Foarte multi angajatori iau ca reper salariul minim brut pe economie , astfel incat nu este o greseala ca v-ati raportat la acesta ...
Multumesc.