Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Reevaluare imobil pe banii clientului?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Reevaluare imobil pe banii clientului?

Am primi o notificare din partea bancii precum ca ,, conform regulamentelor interne ale bancii si dispozitiilor BNR,, am obligatia ca in termen de 5 zile de la data primirii prezentei instiintarii sa prezint bancii un raport de reevaluare asupra imobilului ipotecat. Am mers la banca unde mi s-a indicat un evaluator agreat de ei pe care eu trebuie sa-l platesc . Intrebarea mea este daca eu in calitate de client al bancii , cu un credit in derulare de cca. 2 ani am datoria sa platesc din nou aceasta evaluare. Interesant este faptul ca am fost si amenintat cu incetarea contractului de creditare.
nu trebuie sa-l platiti dvs...daca banca doreste reevaluarea are obligatia sa si achite costurile .....