Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor de dispozitiv
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor de dispozitiv

Avand in vedere HOTÃRÂREA nr.196 din 17 martie 2005 -privind aprobarea Strategiei Ministerului Administraţiei şi Internelor de realizare a ordinii şi siguranţei publice, pentru creşterea siguranţei cetăţeanului şi prevenirea criminalităţii stradale, unde se prevede ca forţele de ordine şi siguranţă publică se compun din: forţe principale, forţe de sprijin, forţe complementare şi forţe de excepţie,iar politia comunitara fiind incadrata in categoria fortelor complementare,poate fi invocata ca neconstitutionala Decizia ICCJ nr. 37 din 14 decembrie 2009 ,pentru a se putea obtine plata sporului de dispozitiv si pentru acestia???
Neconstitutionalitate priveste numai un act normativ nu o decizie a ICCJ