Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit la venituri obtinute din participarea la ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit la venituri obtinute din participarea la sondaje de opinie platite pe internet

As dori sa stiu cum se declara la fisc veniturile obtinute la participarea de sondaje de opinie pe internet platite de companii internationale in euro sau dolari?
adrianapucioasa a scris:

Anul trecut am pus urmatoarea intrebare: As dori sa stiu cum se declara la fisc veniturile obtinute la participarea de sondaje de opinie pe internet platite de companii internationale in euro sau dolari?

Intre timp am aflat ca exista fomularul : declaratia nr. 201, declaratie privind veniturile din strainatate a persoanelor fizice romane cu domiciliul in Romania. Declaratia fiscala se depune inainte de 15 mai pentru anul precedent la ANAF-ul de a carui raza teritoriala apartii.