avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... infiintare punct de lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

infiintare punct de lucru

care sunt actele necesare?
Cel mai recent răspuns: lylyan , utilizator 09:37, 27 Mai 2011
-hotarare AGA ;
-extras CF (30 de zile) ;
-contract comodat sau inchiriere ;
-cereri ORC completate ;
- daca deschideti in bloc, trebuie acordul vecinilor.

Dosar, stampila, taxe

mc
Ultima modificare: Marți, 13 Iulie 2010
ContSters109653, utilizator
Puteti consulta si site-ul ONRC aici: [ link extern ] .
daca imi deschid pct de lucru in Gherla si soc are sediul social in Cluj unde cer adeverinta de la finante?
Nu va trebuie pentru punctul de lucru nici o adeverinta de la finante, pentru deschiderea lui. Mergeti la registrul comertului unde aveti sediul social depuneti actele pentru infiintare pct. de lucru si gata.
La Cluj se cere o adev eliberata de finante + cf + ctr +celelalte acte.
Adev de la finante se elib pe baza de cf+ctr+ci admin.
Asta e procedura - indiferent daca ctr e de comodat de ex.
Si asta as fi vrut sa stiu: unde se depun actele la finantele sediului soc sau ale pct de lucru pt aceasta adev.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declararea unui punct de lucru camytza camytza Am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra. Trebuie sa declar un punct de lucru si nu stiu unde trebuie sa merg si care sunt actele de care am nevoie. Sediul ... (vezi toată discuția)
Recodificare la declararea pct de lucru !? adina m adina m Daca fac declararea punctului de lucru la ORC trebuie sa fac si recodificarea odata cu aceasta mentiune ? După ce am mentiunea si incheierea de la ORC declar ... (vezi toată discuția)
Modificare titlu sub care este detinut sediul social vasilemihaela23 vasilemihaela23 Buna ziua, Am si eu o nelamurire. Avem la aceeasi adresa (care este o cladire cu 3 etaje: parter, et.1, mansarda, subsol) sediul a 3 societati comerciale. ... (vezi toată discuția)