Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... infiintare punct de lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

infiintare punct de lucru

care sunt actele necesare?
-hotarare AGA ;
-extras CF (30 de zile) ;
-contract comodat sau inchiriere ;
-cereri ORC completate ;
- daca deschideti in bloc, trebuie acordul vecinilor.

Dosar, stampila, taxe

mc
ContSters109653, utilizator
Puteti consulta si site-ul ONRC aici: [ link extern ] .
daca imi deschid pct de lucru in Gherla si soc are sediul social in Cluj unde cer adeverinta de la finante?
Nu va trebuie pentru punctul de lucru nici o adeverinta de la finante, pentru deschiderea lui. Mergeti la registrul comertului unde aveti sediul social depuneti actele pentru infiintare pct. de lucru si gata.
La Cluj se cere o adev eliberata de finante + cf + ctr +celelalte acte.
Adev de la finante se elib pe baza de cf+ctr+ci admin.
Asta e procedura - indiferent daca ctr e de comodat de ex.
Si asta as fi vrut sa stiu: unde se depun actele la finantele sediului soc sau ale pct de lucru pt aceasta adev.
multumesc