Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Angajament sustinere financiara
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Angajament sustinere financiara

La o licitatie, in oferta, am prezentat un angajament de sustinere din partea unui tert, in forma original, semnat si stampilat de catre reprezentantul legal al tertului. Nu poate fi luat in considerare datorita faptului ca nu a fost prezentat in "forma autentica"?

Batocmai asta s-a intamplat: oferta a fost respinsa tocmai pentru ca acel angajament nu era in forma autentica cu toate ca oferta noastra era mult mai avantajoasa pt autoritatea contractanta; numai ca trebuia sa castige "favoritul casei"
In DA se specifica descalificarea in cazul neprezentarii unui document in forma solicitata? V-ati prezentat obiectiunile autoritatii printr-o adresa? Mai sunteti in termenul de contestatie?
faceti contestatie daca sunteti in termen. veti castiga.