Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mai platim penalitati la intretinere?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mai platim penalitati la intretinere?

Am auzit ca : nu mai platim penalitati la intretinere daca aceasta nu depaseste 1 an. Este adevarat? Si de cand? Va multumesc anticipat!
Cititi aceasta discutie:
www.avocatnet.ro/content/for...
Vezi, Ordonanta de urgenta 39 din 21 aprilie 2010 (OUG 39/2010), Monitorul Oficial 278 din 28 aprilie 2010 (M. Of. 278/2010)
@vladana
Aceasta OUG nu are legatura cu intrebarea utilizatorului, intrebare care se refera la penalizarile aplicate restantierilor de catre asociatiile de proprietari .
multumesc de precizare, eu citisem ,,intarziere'' in loc de ,,intretinere''