Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatii de functionare restaurant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatii de functionare restaurant

In cazul unul restaurant care este deschis intr-o casa cu curte (spatiul fiind inchiriat), e nevoie de acordul scris al vecinilor pentru obtinerea autorizatiei de functionare? Unde trebuie depus acesta? Va multumesc!
da este nevoie de acordul vecinilor.se depune la registrul comertului odata cu actele privind infiintarea.
Va multumesc mult de tot pentru raspuns! Mai trebuie sa mentionez ca nu eu sunt cel care a deschis restaurantul, eu sunt unul din vecinii afectati de functionarea acestuia.
Mai mult, acum aflu cu surprindere de la dumneavoastra ca era nevoie si de acordul meu scris.
era nevoie si de acordul d-voastra,dar daca au semnat 50%+1 este totul ok.oricum daca va deranjeaza faceti sesizare la primarie,la politie,la DSP.